Egy vasúti dolgozó több millió készpénzt talál a sínek között és becsületesen átadja a rendőröknek. A PR ügyvezető igazgató úgy dönt, kihasználja a helyzetet.
Egy vasúti alkalmazott csöndben teszi a dolgát a munkahelyén, ahol eseménytelenül telnek hétköznapjai, miközben egyébként is kerüli a feltűnést. Egy napon a sínek között egy halom pénzt talál, és a becsületes férfinak meg sem fordul a fejében, hogy megtartsa a milliókat, inkább átadja a hatóságoknak. A közlekedési vállalat PR igazgatója a becsületes megtalálóban nemcsak a cég imázsát javító lehetőséget lát, hanem egyúttal arra is fel akarja használni a mit sem sejtő férfit, hogy segítségével eltussoljon egy korrupciós botrányt a cégnél. A kisember élete örökre megváltozik, s minél jobban szabadulna a korrupció és bürokrácia útvesztőiből, annál mélyebbre süllyed a fertőben. És ha mindez nem volna elég, még az apjától örökölt karóráját is elveszik tőle, s helyette jutalomként egy ócska digitális órával jutalmazzák meg. A férfi pedig semmi mást nem szeretne, mint kikerülni a reflektorfényből és visszakapni régi életét, valamint a családi karórát.
A bolgár rendezőpáros, Kristina Grozeva és Petar Valchanov (A lecke), második játékfilmjének világpremierje a Locarnói Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában volt, ahol Az óra a nemzetközi filmklub zsűri különdíját kapta. Az óra ezután számos nemzetközi filmfesztiválon szerepelt sikeresen, több tucat elismerést kapott, és díjazták Amerikában, Ázsiában és Európában is. Az alkotás, ami a korrupció, a hatalommal való visszaélés, az osztálykülönbségek és a városi és vidéki lét különbségeit tárja fel korunk Bulgáriájában, fontos társadalmi kérdéseket feszeget. A főszerepben látható Stefan Denolyubov, Margita Gosheva és Ana Bratoeva a rendezőpáros előző filmjében, A leckében is szerepeltek, ami a Tokiói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját nyerte el.
Az óra (Slava) hivatalos előzetes angol felirattal